حمل ونقل در آمستردام

حمل ونقل در آمستردام

آمستردام امكانات بسيار خوبي در زمينه حمل و نقل عمومي ارايه مي­دهد . ترامواها بسيار زيادند و همچنين امكانات ايده آل براي دوچرخه سواران وجود دارد  از قبيل مسيرهاي مخصوص و جراغ هاي راهنمايي مخصوص.
تراموا : بهترين وسيله براي سفر درون شهري تراموا است . ترامواها زود به زود حركت مي­كنند و سريع و بسيار قابل اعتمادند .  بسته به نوع تراموا بليت آن را مي­توانيد از از راننده يا راهنماي مستقر در عقب تراموا يا دستگاهي كه در وسط قرار دارد خريداري كنيد . گفتني است كه اگر بليت را از قبل از مغازه ها يا ايستگاه قطار يا اداره پست تهيه كنيد بسيار ارزانتر خواهد بود . بليت را توسط دستگاه زردرنگ داخل تراموا پانچ كنيد . يك بليت پانچ شده براي يك ساعت معتبر است و فرقي ندارد كه شما در اين مدت چند تراموا يا اتوبوس عوض مي­كنيد .
تراموا ها تا نيمه شب كار مي­كنند و آخرين تراموا ساعت 12:15 نيمه شب از ايستگاه به راه مي افتد . بعد از اين ساعت بايد از اتوبوس­هاي شبانه استفاده كنيد.
تاكسي : بر خلاف تمام شهرهاي بزرگ در آمستردام تاكسي ها در شهر به دنبال مسافر نمي­گردند بلكه شما مي­توانيد با شماره تلفن مخصوص تماس بگيريد و درخواست تاكسي بدهيد . تاكسي ها بسيار مطمئن و راحت و در عين حال گران هستند پس  نيازي به انعام دادن به راننده تاكسي ها نيست زيرا آنها به اندازه كافي گران هستند