از مسعودیه تا نگارستان

خانه / تورها / از مسعودیه تا نگارستان

برای ثبت نام تور از مسعودیه تا نگارستان وارد لینک زیر شوید!

       

توضیحات

این تور هر پنجشنبه و جمعه ، ساعت ۹ صبح از ایستگاه قطار شهری ملت ، شروع می شود و بعد از گشت و گذار در عمارت مسعودیه و بازدید از موزه ابولحسن صبا ، به دیدار باغ نگارستان خواهیم رفت و حوالی ۱۴ پایان می یابد.

درجه سختی:

1 از 5

مدت تور:

نیم روز
تاریخ حرکت:

7،8،14،15 تیر

نگارستان تهران باغی از خیال و هنر

نگارستان تهران، باغی از خیال و هنر، جایی که دل های مشتاق به تماشای تاریخ و زیبایی گرد هم می آیند. این مکان، نگین فرهنگ و تمدن پایتخت است. جایی که هر درخت و گلبرگ آن داستان گذشته های دور و نزدیک روایت می کنند. 

در هر گوشه کنار نگارستان، میتوان ردپای هنر مندانی یافت که با ذوق و عشق آراسته کرده اند. عمارت و ساختمان های تاریخی اس، همچون موزه ای زنده، میزبان آثار هنری و فرهنگی بی بدیلی هستند که هر بیننده ای را به شگفتی وا می دارند.

 

باغ نگارستان نه تنها مکانی برای اسراحت و آرامش، بلکه مدرسه‌ای است برای آموزش و الهام. اینجا، هنر و تاریخ در هم تنیده‌اند و هر بازدید کننده‌ای را به تامل و اندیشه وا می دارند. باغی که در آن هر گام با حکایتی از فرهنگ و تمدن کهن ایران زمین همراه است و هر لحظه ارزش دیدن و زیستن و تجربه کردن را دارد. 

باغ نگارستان  

باغ نگارستان و تاریخچه آن

باغ نگارستان یکی از باغ های تاریخی و زیبای تهران است که در دوره قاجار و به دستور فتحعلی شاه ساخته شده است. این باغ در سال 1222 هجری قمری( برابر با 1807 میلادی) بنا گردید و به عنوان یکی از اقامتگاهای  تابستانی شاهان قاجار و محلی برای برگزاری  جشن ها و مراسم های مختلف مورد استفاده قرار می گرفت.

در طول زمان، باغ نگارستان کاربردهای متعددی داشته است. در زمان محمد شاه قاجار، این باغ به محل آموزش نظامی تبدیل شد. 

همچنین در دوره ناصرالدین شاه قاجار، بخشی از این باع به دانشکده های هنرهای زیبا اختصاص یافت. 

معماری و ویژگی ها: 

باغ نگارستان با سبک معماری ایرانی و باغ سازی سنتی ساخته شده است. این باغ دارای محوطه وسیع با درختان سرسبز، گل‌های رنگارنگ و حوض‌های زیباست که جلوه‌ای خاص به آن بخشیده‌اند. کاخ‌های نگارستان نیز با تزیینات زیبا و نقوش اسلیمی آراسته شده اند و معماری بی‌نظیر آنها نشانگر هنر و فرهنگ غنی ایرانی است.

امروزه باغ نگارستان به عنوان یکی از مراکز فرهنگی و تاریخی ایران شناخته می شود و میزبان موزها، گالری ها و نمایشگاه های مختلف است.