تور قطار شیـــــراز

خانه / تورها / تور قطار شیـــــراز

برای ثبت نام تور قطار شیراز روی لینک زیر کلیک کنید!

 

    تور شیراز

گشت های تور قطار شیراز

  • باغ ارم شیراز
  • دروازه قران
  • آرامگاه حافظ
  • آرامگاه سعدی
  • تخت جمشید
  • نقش رستم
  • پاسارگاد

تاریخ اجرا شیراز

28_22 _14 آذر

خدمات تور قطار شیراز

قطار رفت و برگشت کوپه ای

دو شب اقامت در هتل سنتی نیایش

گشت ها با وسیله نقلیه محلی

راهنما 

بیمه

ورودیه ها

سه وعده صبحانه

پذیرایی میان وعده

یک وعده ناهار

سرویس های شامل نشده 

دو وعده ناهار_ دو وعده شام_ وعده غذایی داخل قطار به عهده مسافر است

برنامه سفر 

روز اول:ساعت 17:15 عصر با قطار کوپه ای تهران را به مقصد شیراز ترک می کنیم.

روز دوم:ساعت 9 به شهر بهارنارنج می رسیم. بعد از صرف صبحانه در هتل با وسیله های نقلیه محلی ابتدا به باغ ارم رفته سپس بازدیدی از دروازه قرآن خواهیم داشت. به حافظیه رفته از آنجا به هتل رفته و اتاق هایمان را تحویل می گیریم و ناهار را در هتل صرف می کنیم. بعد از استراحت به آرامگاه سعدی رفته سپس مجدد به هتل برگشته و وقت آزاد برای گشت در شیراز را خواهید داشت.

روز سوم:بعد از صرف صبحانه برای گشت محور هخامنشی (تخت جمشید و نقش رستم) راهی خواهیم شد. ناهار و چای را در بومگردی میل کرده بعد از استراحت به پاسارگاد می رویم و از آنجا به هتل برگشته و وقت آزاد برای گشت در شیراز را خواهید داشت.

روزچهارم:صبح بعد از صرف صبحانه گشت اختیاری خواهید داشت. ظهر هنگام اتاق هایمان را تحویل داده و با وسیله نقلیه محلی به ایستگاه راه آهن شیراز رفته و شهر تاریخ و تمدن را با کوله باری از خاطرات خوش ترک می کنیم. صبح روز بعد حداکثر ساعت 8 صبح در تهران خواهیم بود.


اطلاعات تکمیلی شیراز

حافظیه

ماجراجویی در آرامگاه حافظیه، یکی از لذت‌بخش‌ترین تجربه‌های سفر به شیراز است. این ماجراجویی با روح شعر و شاعری همراه است و در هر گامی که در این حافظیه برمی‌دارید، حس جالبی به لطافت اشعار حافظ شما را همراهی می‌کند. جذابیت حافظیه علاوه بر ارزنده بودن شخصیتی که در این مقبره آرمیده است، با هنر معماری ایرانی و سرسبزی و صفای باغ تلفیق شده است

  تور قطار شیراز

حافظیه (جنوب غربی دروازه قران)

سعدیه

در شمال شرقی شیراز و همچنین در جوار باغ دلگشا ،انتهای خیابان بوستان آرامگاه سعدی قرار دارد که بسیار دلنشین و آرامش بخش است شاید این آرامش به خاطر روزهای که ایشان در این محیط عرفانی زندگی کرده و به آرامش رسیده است.بنای آرامگاه بسیار بلند بالا و زیباست این معماری تلفیقی از معماری جدید و قدیم است که بسیار منحصر به فرد است.قبر در وسط عمارت هشتی با سقفی از کاشی کاریهای فیروزه ای بسیار جذاب قرار دارد.

تور قطار شیرازسعدیه ( نزدیکی باغ دلگشا)

دروازه قرآن

به دیدار دروازه قران  که بروید جدای از زیبایی و شکوه این بنای تاریخی می‌توانید از محوطه اطراف هم لذت ببرید. از تندیس طاووسی که ساخته شده از گل‌های طبیعی است و در همه فصل‌ها چشم‌نواز است و تازه‌کننده روح گردشگران تا محوطه‌سازی که در این سال‌ها انجام شده است و بخشی از تنگه و کوه را به آن اختصاص داده‌ است و دیگر خبری از آن بافتی نیست که در عکس‌های قدیمی دروازه می‌بینید.

تور قطار شیرازدروازه قرآن ( کنار فلکه طاووسیه)

تخت جمشید

 تخت جمشید نمادی از شکوه و عظمت در ایران باستان و یکی از جاهای دیدینی شیراز است. شاید بتوان منطقه تخت جمشید و بناهای باقی مانده در آن را از مهم‌ترین اسناد تاریخ تمدن در جهان دانست. ازاین‌رو، دانشمندان و باستان‌شناسان برجسته‌ای از سراسر جهان برای بازدید از تخت جمشید به ایران سفر کرده‌اند.تخت جمشید یادگار پادشاهان هخامنشی از ۲۵۰۰ سال پیش در ایران است. با توجه به عظمت امپراتوری هخامنشیان در ایران باستان که بخش قابل توجهی از شرق جهان را شامل می‌شد، می‌توان به شکوه مقر فرماندهی این پادشاهان در تخت جمشید پی برد.

تور قطار شیراز

تخت جمشید

نقش رستم

قدیمی‌ترین اثر به جا مانده در نقش رستم، نقش برجسته‌ای ایلامی است که نصف  آن در زمان ساسانیان خراب شده. در این نقش برجسته تصویر دو ایزد و ایزدبانو و همچنین شاه و ملکه حکاکی شده بود که قسمتی از آن از بین رفته است. بعد از دوران ایلامیان اولین کسی که در این منطقه چیزی ساخت، داریوش بزرگ پادشاه هخامنشی بود که دستور ساخت آرامگاهی برای خود داد. بعد از آن دیگر شاهان هخامنشی از جمله خشایار شاه به تقلید از او آرامگاهی برای خود در دل کوه‌ها حفر کردند که این‌ها همه نشان‌دهنده  اهمیت مذهبی این منطقه در آن دوران است.

 

پاسارگاد

شیراز به مجموعه‌ای از سازه‌های باستانی گفته می‌شود که از دوران هخامنشی در  پاسارگاد باقیماتده است مجموعه‌ی این سازه‌ها عبارت‌اند از: مقبره کوروش، باغ پادشاهی، کاخ دروازه، پل پاسارگاد، کاخ اختصاصی، آب‌نماهای باغ شاهی، دو کوشک، کاخ بارعام، محوطه مقدس، تنگه بلاغی، سازه‌های دفاعی تل تخت، کاروانسرای مظفری و مقبره کمبوجیه. مجموعه پاسارگاد از آثار به‌جای مانده از دوران هخامنشی است. پاسارگاد استان فارس و در دشت مرغاب قرار دارد. این مجموعه وسیع شامل مقبره کوروش،کاخ‌های سلطنتی، باغ‌ شاهی و آبراهه‌ها، برج سنگی، تل تخت، محوطه مقدس، کاروانسرای مظفری و مسجد اتابکی می‌شوند.

تور قطار شیراز

پاسارگاد