تور قطار قلعه بابک و ارسباران

خانه / تورها / تور قطار قلعه بابک و ارسباران

برای ثبت نام تور قطار قلعه بابک و ارسباران وارد لینک زیر شوید!

     

جاذبه های تور قلعه بابک و ارسباران

بازدید از پل های تاریخی خدافرین، قلعه تاریخی باباک خرمدین، چشم انداز رود ارس، تور قلعه بابک و ارسباران

جنگل های ارسباران، چشم انداز سد ارس، پارک ائل گلی تبریز

تاریخ اجرا

 26 تیر، 2،16،23 مرداد

خدمات تور قطار قلعه بابک و ارسباران

بلیط رفت و برگشت قطار کوپه ای چهار یا شش تخته، سه وعده صبحانه، دو شب اقامت در هتل سه ستاره، پذیرایی میان وعده 

راهنما میراث فرهنگی، کلیه ورودیه ها، ترانسفر محلی و پاترول سواری، بیمه، گشت ها

برنامه سفر

شب هنگام تهران را به مقصد تبریز ترک کرده و شب را در قطار سپری می کنیم ، صبح روز بعد صبحانه را در قطار میل کرده و سپس به مقصد می رسیم . با مینی بوس به سمت اهر رفته و پس از حدود یکساعت به جاذبه های اهر می رسیم . به بازدید از بازار اهر و مقبره شهاب الدین اهری پرداخته و پس از صرف ناهار با پیمودن مسافت یک ساعته به کلیبر می رسیم به سمت هتل رفته و بعد از دمی استراحت به بازدید از سد خدافرین و سد بی نظیر ارس می پردازیم . روز دوم با پیاده روی 1/5 ساعته به سمت قلعه بابک رفته و پس از ثبت خاطرات عصر هنگام به جنگل های ارسباران روانه می شویم . روز سوم بعد از صرف صبحانه و گشتی در تبریز و دیدار ائل گلی به سمت ایستگاه راه آهن رفته و تبریز را به مقصد تهران ترک میکنیم .


جنگل های ارسبارن

جنگل های ارسباران منطقه ای بکر در شرق آذربایجان است، این خطه بهشتی گمشده در ایران می باشد که حتی کمتر کسی به اینجا سفر کرده! وقتی به جنگل های ارسباران سفر می کنید از نزدیک با سبک زندگی عشایری هم آشنا می شوید.

منطقه اسباران از لحاظ شرایط اقلیمی ارزش بسزایی دارد و همانطور آثار تاریخی که در دل این جنگل پنهان شده است.

قلعه بابک یکی از این آثار باستانی این خطه محسوب می شود.

جنگل ارسباران از جاهای دیدنی کلیبر
قلعه بابک خرمدین

قلعه بابک خرمدین در شهر کلیبر در آذربایجان شرقی یکی از معروف ترین قلعه های ایران، برفراز قله کوه هست و در گذشته شرایط اقلیمی آن باعث شده که یک سپاه 20 نفره در برابر سپاه 100 هزار نفره به قهرمانی برسد.

آوازه رشادت و قهرمانی بابک خرمدین نه تنها در آذربایجان بلکه ماجرا قیام آن به شکل افسانه های جذاب از هند تا قلمرو رومیان کشیده شده است. قلعه بابک خرمدین به مدت 20 سال محل اقامت و مبارزه بابک خرمدین سردار شجاع و دلاور ایران بوده. بابک خرمدین و یارانش به مدت 20 سال به واسطه همین دژ کهن سالها جنگیدن و به مرتبه ابر قهرمانی رسیدن.

جالب هست بدانید! این قلعه را با نام های دیگه مانند؛ بذ و قلعه جمهور هم می شناسند، اما تنها نامی که همیشه ماندگار مانده همان بابک خرمدین هست.