تور قطار لرستــــــــان

خانه / تورها / تور قطار لرستــــــــان

برای ثبت نام تور قطار لرستان روی لینک زیر کلیک کنید!

 

گشت های تور قطار لرستان

خانه آخوند ابو

قلعه فلک الافلاک

بازارچه

حمام گپ

گرداب سنگی

منار آجری

دریاچه کیو

آبشار بیشه

ایستگاه راه آهن بیشه

آبشار گریت

خرید سوغاتی

طبیعت زیبای دورود

تاریخ اجرا لرستان

30_23_16_9 آذر

 خدمات تور قطار لرستان

  • قطار رفت و برگشت کوپه ای
  • گشت ها با وسیله نقلیه محلی
  • راهنما همراه
  • بیمه، ورودیه ها
  • دو وعده صبحانه
  • یک وعده ناهار

سرویس های شامل نشده

ناهار روز اول_شام روز اول و دوم

برنامه سفر

روز اول: ساعت 15:15 ظهر با قطار کوپه ای تهران را به مقصد دورود ترک می کنیم. ساعت 23.30 به سرزمین آبشارها رسیده و به هتل رفاه رفته و اتاق هایمان را تحویل گرفته و استراحت می کنیم. روز دوم: صبح هنگام بعد از صرف صبحانه راهی خرم آباد شده و گشت هایمان با خانه آخوند ابو شروع میکنیم. سپس به قلعه فلک الافلاک رفته و از بازارچه محلی آنجا دیدن خواهیم کرد. به حمام تاریخی گپ رفته و بعد از صرف ناهار و چای به گرداب سنگی و منار آجری می رویم. در نهایت به دریاچه کیو رفته و بعد از خرید سوغات به دورود برمی گردیم. روز سوم: صبح زود اتاق هایمان را تحویل داده و با وسیله نقلیه محلی به سمت آبشار زیبای بیشه می رویم. از ایستگاه پاییزی بیشه و پل مربوط به راه آهن سراسری ثبت شده یونسکو دیدن می کنیم. بعد از صرف ناهار به دیدن آبشار گریت می رویم. عصر هنگام و سایل هایمان را از هتل برداشته و به ایستگاه راه آهن رفته وسرزمین آبشارها را با کوله باری از خاطرات خوش ترک می کنیم. صبح روز بعد حداکثر ساعت 5 صبح در تهران خواهیم بود.  

توضیحات تکمیلی تور قطار لرستان

آبشار گریت لرستان

یکی از زیبا ترین آبشارهای لرستان،گریت است، آبشاری که به سرکانه و هفت چشمه هم معروفه و در مسیر رودخانه ترس گریت به رودخانه سزار به خاطر عبور از ناهمواری ها به صورت طبیعی شکل گرفته و زیبایی های بی مانندی را خلق کرده است. آبشار در روستای گریت، در فاصله ۵۰ کیلومتری شهرستان خرم آباد، در میان دره ای خوش آب و هوا قرار گرفته، دره ای پوشیده از درختان بلوط که جلوه ای بینظیر از طبیعت غرب ایران دارد و طبیعتی بی نظیر است. آبشار گریت یک آبشار سه گانه با ارتفاع ۱۵ و پهنای ۱۷ متر است و در اطراف آن پوشش گیاهی جذابی قرار دارد. مسیر روستا تا آبشار گریت یکی از جذاب ترین مسیرهای طبیعت گردی در میان طبیعت بکر و جنگلی ست. در این مسیر یک پیاده روی یک ساعته و همینطور مناظری بی مانند در انتظارتان است به طوری که هنوز به آبشار نرسیده طبیعت گردی لذت بخشی را تجربه می کنید.

آبشار گریت  

طبیعت زیبای دورود

دورود به پایتخت طبیعتگردی ایران، معروف شده است. هرجا صحبت از طبیعت و طبیعت گردی می‌شود، همیشه یادی از شهر زیبا دورود می‌شود که امروز یکی از پربازدیدترین مناطق طبیعت گردی لرستان به شمار می‌رود.

دورود  

ایستگاه راه آهن بیشه

یکی از زیبا ترین ایستگاه های قطار در ایران! اگر قصد دیدن آبشار بیشه دورود را دارید می‌توانید با قطار خوزستان تهران در ایستگاه بیشه پوران از قطار پیاده شوید و به نظاره طبیعت بنشینید. مسیری در حدود 30 دقیقه با قطار از دورود تا بیشه پوران در پیش دارید. قطار چون ماری سیاه از میان جنگل‌های بلوط زاگرس می‌گذرد و به پیش می‌رود، به رود می‌رسد. پل راه آهن بیشه پوران، قطار را به آن سوی رود می‌رساند. مناظر بی‌نظیری در سفر با قطار خواهید دید.

 

آبشار بیشه لرستان

آبشاری 48 متری که پس از فرود از صخره‌های کوه به رودخانه سزار می‌پیوندد و دشت‌های پایین دست را سیراب می‌کند. پل راه آهن بیشه با مناظر اطرافش مانند تابلوی نقاشی است که در فصول مختلف چهره‌ای تازه به خود می‌گیرد.

آبشار بیشه