هرمـــــز

خانه / تورها / هرمـــــز
 

برای ثبــت نام تور قــطار هرمــز روی لینک زیر کلیک کنید!

     

گشت های تور قطار هرمز

الهه نمک هرمز

کوه رنگ ها و دره رنگین کمان

 دره مجسمه،

دورنمای صخره لاک پشتها

ساحل معدن خاک سرخ

ساحل نقره ای

موزه دکتر نادعلیان

قلعه پرتغالی ها

قایق سواری در اطراف جزیره(اختیاری)

خدمات

 • رفت و برگشت با قطار کوپه ای 4 تخته

 • وسیله نقلیه محلی

 • هزینه شناور از بندر به هرمز و بالعکس
 • هزینه گشت در جزیره
 • قایق سواری در اطراف جزیره (هزینه با مسافر)
 • 2 شب اقامت در خانه محلی
 • 3 وعده صبحانه
 • 1 وعده ناهار
 • پذیرایی میان وعده
 • بیمه
 • راهنما

سرویس شامل نشده

ناهار روز دوم و سوم، شام

برنامه سفر

روز اول: ساعت 16:10 ظهر با قطار کوپه ای تهران را به مقصد بندرعباس ترک می کنیم.

روز دوم: صبحانه را در قطار میل کرده و ساعت 10 صبح  به بندرعباس می رسیم. با وسیله نقلیه محلی به اسکله شهید حقانی رفته و سوار اتوبوس دریایی شده به جزیره هزار رنگ می رویم. با وسیله نقلیه محلی به محل اقامتمون رفته و اتاق هایمان را تحویل گرفته و ناهار را میل کرده. سپس به بازدید از قلعه پرتقالیها و موزه دکترنادعلیان خواهیم رفت. سپس وقت آزاد برای گشت در بافت هرمز را خواهید داشت.

روز سوم: بعد از صرف صبحانه با وسیله نقلیه محلی گشت در جزیره هرمز شامل الهه نمک، دره رنگین کمان، دره مجسمه، دورنمای ساحل لاک پشتها، ساحل معدن خاک سرخ و ساحل نقره ای داشته و ناهار را در خانه محلی می خوریم. عصر درصورت تمایل قایق سواری در اطراف جزیره هرمز را داشته و از غروب زیبای هرمز لذت می بریم.

روزچهارم: صبح بعد از صرف صبحانه اتاق هایمان را تحویل داده و با وسیله نقلیه محلی به اسکله رفته و با شناور به بندرعباس رسیده و بعد از صرف ناهار به ایستگاه راه آهن بندرعباس رفته و بندرعباس را با کوله باری از خاطرات خوش ترک می کنیم. صبح روز بعد حداکثر ساعت 13 ظهر در تهران خواهیم بود.


اطلاعات تکمیلی
بازدید از جزیره هرمز

شکل این جزیره از روی نقشه، شبیه یک مخروط ناتمام است. هرمز به‌خاطر خاک سرخش مشهور است. رسوبات زمین‌شناختی و مواد معدنی خاک ، هرمز را به بهشت زمین‌ شناسان تبدیل کرده. بلندترین نقطه ۱۸۶ متر از سطح دریا فاصله دارد. بهترین فصل برای مسافرت، نیمه دوم سال است. اواسط پاییز تا اواخر زمستان که هوای مناطق خلیج‌فارس کاملا بهاری و مطبوع می‌شود، و بهترین زمان برای تماشای هرمز دوست‌داشتنی است.

جزیره هرمز

دره مجسمه

روند فرسایشی پیچیده و طولانی را سپری کرده است و ارزش تاریخی بسیاری دارد. دره مجسمه‌ها نامی است که تنها تماشای حضوری می‌تواند آن را توصیف کند. کوه‌های دره مجسمه سال‌ها پیش از دل دریا بیرون زده‌اند، در اثر فرسایش بادی و آبی طرح‌های امروزی را به خود گرفته و زینت بخش جزیره دلربای هرمز شده‌ شباهت صخره‌های دره تندیس‌ها به سر حیوانات در واقع حاصل تخیل، زاویه دید و تصادفات فرسایشی است. به این دلیل باعث نام‌ دره مجسمه‌ها شده

دره مجسمه
الهه نمک

کوه الهه نمک در واقع یک بلور نمکی بزرگ است. این کوه و غار دورن آن، طی سالیان زیاد در اثر فعالیت‌های زمین‌شناسی و فرسایش آبی و بادی شکل گرفته‌اند. کوه الهه نمک هرمز برخلاف دیگر کوه‌ها صدا را منعکس نمی‌کند و سکوت آرامش‌ بخشی به فضا می‌بخشه، زیر کوه ، آبی با رنگ نارنجی جریان دارد. صدای این حرکت فضا را دلنشین‌تر می‌کند. جریان این آب به کمک پدیده‌های طبیعی دیگر، طی سال‌های زیاد سبب ظهور غار الهه نمک یا غار فیروزه‌ای در دل کوه الهه نمک شده‌اند. در نزدیکی غار، زمین پوشیده از برف به نظر می‌رسد؛ اما در واقع نمک است. قدم زدن روی این بلورهای نمکی صدای جالبی ایجاد می‌کند. نزدیک غار، حوضچه‌های آب نمک بیشتری وجود دارند. سطح هرکدام از این حوضچه‌ها گلوله‌های نمکی به هم چسبیده‌ و لایه‌ای محکم ایجاد کرده‌اند؛ طوری که می‌توان روی آن‌ها راه رفت.

الهه نمک

دره رنگین کمان

خاک سرخ  در دنیا معروف است و بسیاری‌ها هرمز را مریخ زمین می‌نامند.  هرمز، مانند عکس‌های مریخ، اسرارآمیز است و اوج این شگفتی در دره رنگین‌کمان  هرمز به چشم می‌خورد. جایی که به گفته بومیان، بیش از ۷۲ نوع خاک رنگی در آن وجود دارد که هرکدوم مصرف گوناگونی دارند

دره رنگین کمان
ساحل سرخ 

خاک این جزیره ترکیبی از انواع مواد معدنی است که در کنار هم ویژگی‌های منحصر به فردی به تصویر میکشد. مهمترین دلیل رنگ قرمز ساحل سرخ هرمز وجود اکسید آهن در اکثر ترکیبات خاک ساحل است که باعث شده رنگ قرمز زیبایی به وجود بیاید.

ساحل سرخ

قلعه پرتغالی ها 

وقتی‌ که به شمال هرمز می‌روید، قلعه‌ای زیبا و تاریخی را میبینید، قلعه پرتغالی ها قدمت آن به قرن شانزدهم میلادی بازمی‌گردد، یادگاری از دوران سلطه پرتغال بر سرزمین ماست

قلعه پرتغالی