از کوچه باغ شهمیرزاد تا کویر سمنان

خانه / تورها / از کوچه باغ شهمیرزاد تا کویر سمنان

برای ثبت نام تور از کوچه باغ شهمیرزاد تا کویر روی لینک زیر کلیک کنید!

 

گشت ها تورقطار کوچه باغ شهمیرزاد

بازار بالا و بازار پایین شهمیرزاد تا کویر سمنان

بازار شیخ علاالدوله (بازار مرده ها)

موزه پهنه سمنان

تکایا و مسجد جامع

مسجد سلطانی و دروازه تاریخی ارگ

شب نشینی در کویر

کوچه باغ های شهمیرزاد

خرید سوغاتی

تاریخ اجرا

24_17 _10 آذر 

خدمات تور کوچه باغ شهمیرزاد  

قطار رفت و برگشت اتوبوسی

 گشت ها با وسیله نقلیه محلی

راهنما همراه

بیمه

ورودیه ها

دو وعده صبحانه

یک وعده ناهار

یک وعده شام

دو میان وعده

سرویس های شامل نشده

هزینه شتر سواری به عهده مسافر

برنامه سفر

روز اول: ساعت 8 صبح با قطار سالنی تهران را به مقصد سمنان ترک می کنیم. ساعت 11.30 به سرزمین جاده ابریشم رسیده و با وسیله نقلیه محلی به بازار بالا و بازار پایین، بازار شیخ علاالدوله (بازار مرده ها)، موزه پهنه سمنان، تکایا و مسجد جامع، مسجد سلطانی و دروازه تاریخی ارگ رفته و از آنجا برای صرف ناهار به یکی از قدیمی ترین بادگیرهای سمنان می رویم. به هتل رفته و اتاق هایمان را تحویل گرفته و بلافاصله با ماشین های آفرود به کویر رفته و در صورت تمایل شترسواری، آفرودسواری... خواهیم داشت و شام را در کویر میل کرده و از رصد ستارگان و آرامش کویر لذت می بریم. سپس به هتل می رویم. روز دوم: صبح هنگام بعد از صرف صبحانه به شهمیرزاد رفته و از کوچه باغ های پاییزی شهمیرزاد لذت میبریم سپس برای استراحت و پذیرایی به باغ می رویم. بعد از خرید سوغات به سمنان رفته و ناهار و چای در هتل میل کرده. اتاق هایمان را تحویل داده و به ایستگاه راه آهن رفته و سرزمین کوچه باغ های رنگارنگ را با کوله باری از خاطرات خوش ترک می کنیم. شب بعد حداکثر ساعت 20 صبح در تهران خواهیم بود.


اطلاعات تکمیلی تور کوچه باغ تا کویر سمنان

کوچه باغ سمنان در مرکز این استان قرار دارد باتوجه و کویری و خشک بودن این استان وجود چنین باغ هایی گردشگر را به حیرت می اندارد، انبوه این درختان پر بار همچون انار، انجیر و توت و در کنار آن صدای نهر های زیبایی را می شنویم که در این باغ جاریست 

تور قطار شهمیرزاد تا کویر سمنان

کوچـه باغ شهمیرزاد

انگار کسی که وارد کوچه باغ می‌شود، از هر حس و حال ناخوشایندی که دارد رها می‌شود و لذت طبیعت به جانش می‌افتد. در آنجا انگار اختیار زمان در دستان آدم است؛ می‌تواند به گذشته سفر کند و انسان‌های قدیمی و داستان‌هایی را ببیند که درست در همان مکان که اکنون ایستاده، در جریان است.

تور قطار شهمیرزاد تا کویر سمنان

کوبر سمنان

محصولات کشت آن شامل  گندم، جو، یونجه، شبدر، سیب زمینی، چغندر، حبوبات، سبزیجات و صیفی است اما محصولا ت باغی و سردرختی آن از اهمیت و اعتبار بیشتری برخوردار است. مهمترین محصولا ت باغی و سردرختی گردو و آلوست ضمن این که سیب، گلا بی، آلبالو، به، بادام، آلوچه، گوجه سبز، قطره طلا و برغانی، غوره انگور، سنجد، زردآلو، بیدمشک نیز از محصولا ت دیگر این سرزمین است.

تور قطار شهمیرزاد تا کویر سمنان

مسجد سلطانی سمنان