توضیحات تور

خوزستان سرزمین مردم خوزی بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و گفته می شود انسان ها از ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در آن زندگی می کردند. شهر اهواز مرکز استان خوزستان است. محوطه‌ی باستانی زیگورات چغازنبیل، سازه‌های آبی شوشتر، کاخ آپادانای شوش و بازار قدیمی اهواز از جمله مکان‌های دیدنی این استان هستند. شهرستان شوش به دلیل آب و هوای خاص در بهار و دارا بودن دواثر ثبت جهانی قطب مهم گردشگری استان خوزستان به حساب می آید . شهر شوش یا شوش دانیال به این علت که از آغاز حیات آن تاکنون زندگی شهری در آن جریان دارد به عنوان کهن ترین شهر جهان شناخته شده است. شهر باستانی شوش از مراکز تمدن قدیم و از معروف‌ترین شهرهای دنیا، پایتخت چند هزار ساله مملکت عیلام (ایلام) و همچنین پایتخت زمستانی امپراتوری هخامنشی بوده‌ است. شوشتر نیز یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران است و قدمتش را بیش از ۷هزارسال تخمین می‌زنند. این شهر آثار تاریخی بی‌نظیر و معماری فوق‌العاده‌ای دارد. سازه‌های آبی شوشتر معروف‌ترین جاذبه گردشگری این شهر هستند. این سازه‌های آبی مجموعه به هم پیوسته‌ای از پل‌ها، آبشارها، آسیاب‌ها، بندها و تونل‌های بزرگند که به‌طور پیوسته کار می‌کنند. این مجموعه آبی نمونه‌ای بی‌همتا از استفاده بهینه از آب در دوران‌های کهن و از شاهکارهای مهندسی جهان به حساب می‌آید. این مجموعه‌ از آثار باستانی با عنوان «نظام آبی تاریخی شوشتر» در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده‌اند. اما در کنار جاذبه‌های تاریخی این استان، جاذبه‌های طبیعی زیبایی نیز وجود دارد که از میان آن می‌توان به رود کارون اهواز ، رود دز و تفریحگاه ساحلی کله علی دزفول ، آبشار شوی دزفول بزرگ‌ترین آبشار طبیعی خاورمیانه، دشت سوسن ایذه، دریاچه شهیون یا دریاچه سد دز در دزفول و اروندرود آبادان اشاره کرد.

ویژگی های کلی

وسیله نقلیه : اتوبوس توریستی 32 نفره VIP

اقامتگاه: هتل سنتی شوشتر

وعده های غذایی : صبحانه و نهار

بیمه مسافرتی

نوع تور: فرهنگی - تاریخی

درجه سختی : سبک

لیدرمجرب

هزینه ورودیه و وسیله نقلیه محلی بعهده مسافر است.

تجهیزات سفر :ضروری:کارت شناسایی، داروی شخصی، کفش مناسب و لباس مناسب کویر گردی، لباس اضافه، عینک و کلاه، کوله پشتی کوچک یک روزه، کویر دارای پشه است با خود حتما پماد مخصوص نیش حشرات داشته باشید.

ساعت رفت : 18:00

ساعت برگشت : 00:00 (بسته به ترافیک جاده)

برنامه سفر پکیج

روز اول

روز اول

بازدید از دریاچه و سد دز ، قلعه سلاسل ، رودخانه کرخه - کارون - گرگر- شطیط ، بند میزان و لشکر و آبشارها و سیکاهای شوشتر

ویژگی ها

هزینه قایق سواری به عهده مسافر می باشد.

روز دوم

روز دوم

بازدید از سازه های آبی شوشتر، زیگورات چغازنبیل ، مضیف عربی ، مزارع نیشکر، بازارشوش ،آرامگاه دانیال نبی ، کاخ آپادانا و کاخ دمورگان

روز سوم

روز سوم

بازدید از بازار شوشتر