توضیحات تور

مصر نام روستایی کویری در استان اصفهان و در ۴۵ کیلومتری شهر جندق است. این روستا در مجموع حدود ۱۲۰ نفر جمعیت دارد و به دلیل منحصر بفرد بودن و داشتن چشم اندازهای نفسگیرش، یکی از جذابترین جاذبه های گردشگری ایران محسوب می شود به طوریکه تورهای کویر مصر، از پر فروش ترین تورهای کویرنوردی در سراسر ایران هستند. کویر مصر تا اندازه ای زیبا هست که بتوان راحت روزها را در آن گذراند و باز هم تشنه ی زیبایی هایش ماند. تپه های ماسه ای زرد رنگ و رمل ها، دیدنی ترین بخش کویر مصر است. رمل‌ها اصلی‌ترین جاذبه کویر مصر هستند. پشته‌های شنی از ماسه روان که تا پشت دیوار خانه‌های روستایی سرک کشیده‌اند. ایستادن در یک نقطه از کویر همانا و تماشای رمل های زردرنگ آن هم تا جایی که چشم کار می کند، همانا. اما فقط دیدن کافی نیست، ماسه های این منطقه به اندازه ای نرم و صاف هستند که باید کفش هایتان را دربیاورید و با پای برهنه راه بروید. لمس شن های روان و گرم در لا به لای انگشتان، یکی از به یاد ماندنی ترین تجربه هایی خواهد بود که تا حالا داشته اید. دریاچه نمک خور بزرگترین دریاچه نمک فصلی ایران است. زمین نمکی این منطقه باعث شده است که از هرگونه پوشش گیاهی و زندگی جانوری خالی باشد. اما شکل شگفت انگیز کویر آن را به جاذبه ای بی نظیر بدل کرده است. زمین کویر پوشیده از اشکال پنج ضلعی نمک است که در زمستان و با مخلوط شدن با خاک رس به رنگ سیاه و در تابستان به رنگ سراسر سفید در می آید. نمک این دریاچه قدیمی ترین نمک سراسر ایران است. تجربه تماشای وسعت زرد رنگ رمل‌ها و پهنه نمکی دریاچه خور در کویر مصر تجربه‌ای از به یادماندنی‌ترین چیزهایی خواهد بود که چشم هر انسانی با سفر به کویر مصر ایران می‌تواند ببیند.

ویژگی های کلی

وسیله نقلیه : اتوبوس توریستی

اقامتگاه بومگردی مجهز بصورت گروه خواب

وعده های غذایی : 2وعده صبحانه،2وعده نهار،1وعده شام

بیمه مسافرتی

نوع تور: کویر نوردی

درجه سختی : سبک

لیدرمجرب

هزینه گشت های اختیاری و ورودیه ها به عهده مسافر می باشد.

تجهیزات سفر :ضروری:کارت شناسایی، داروی شخصی، کفش مناسب و لباس مناسب کویر گردی، لباس اضافه، عینک و کلاه، کوله پشتی کوچک یک روزه، کویر دارای پشه است با خود حتما پماد مخصوص نیش حشرات داشته باشید.

ساعت رفت : 20:00

ساعت برگشت : 00:00(بسته به ترافیک جاده)

برنامه سفر پکیج

روز اوللذت شترسواری در کویر

روز اول

ساعت 8 شب از تهران به سمت روستای مصر حرکت می کنیم در بامداد پس از رسیدن به اقامتگاه ، صرف صبحانه و استراحتی کوتاه برای شتر سواری به سمت کویر رهسپار می شویم. پس از شتر سواری به سمت رمل های شنی میرویم و روی شن های گرم کویری پیاده روی لذت بخشی خواهیم داشت. پس از صرف نهار به سمت روستای گرمه میرویم و با پیاده روی در میان باغ های انار و نخلستان های خرما و گذشتن از قلعه تاریخی به چشمه ای در دل کوه با ماهیهای کوچک میرسیم، سپس برای بازدید از آبشار نمکی و دهکده نمکی به سمت دریاچه نمک خور رفته و پس از گشت و گذار برای صرف شام به اقامتگاه باز می گردیم. شب هنگام در صورت تمایل می توانیم به همراه همسفرانمان در گشت های اختیاری شرکت کنیم.

روز دومهیجان سافاری و موتور سواری در تپه های شنی

روز دوم

بعد از صرف صبحانه در اقامتگاه برای رفتن به دل کویر آماده شده و در کنار آرامش کویر می توانیم هیجان سافاری و موتور سواری را تجربه کنیم سپس برای صرف نهار به اقامتگاه بازگشته و بعد از استراحتی کوتاه به سمت تهران حرکت می کنیم.